Kniha pro stavbu krbů a udíren - "Jak postavit kvalitní krby"

Potřebujete radu k našim produktům?

+ 420 412 513 580 info@kamnarina.cz

Otevírací doba:

Po - Pá 9:00 - 15:30 


SklademZboží expedujeme běžně do 3 pracovních dnů.
Cena bez DPH 244 Kč
Cena s DPH 295 Kč


Jak postavit kvalitní krby - PaedDr. Myslivec Jan Antonín

Pětačtyřicetiletá praxe stavby krbů

V knize najdete poprvé veřejně publikované, skutečné profesionální informace a to od známého profesionálního kamnáře, kde odkrývá vše o stavbě i užívání krbů ve vašem domku. Dále představuje široké veřejnosti i šikovným řemeslníkům, kamnářům, podrobněji moderní kamnářské řemeslo. Představuje zde technické obrázky, nové krbové tabulky, technické výpočty, fotografie a vše potřebné pro realizaci vysněného kvalitního krbu. 
Vysvětluje vytápění rodinného domku teplovzdušným krbem, pomocí nenáročného termodynamického proudění vzduchu a snaží se omezit nezdravé teplovzdušné systémy flexi hadic i ventilátorů. Popisuje funkci teplovodního krbu řízeného počítačem, objasňuje sálavé i konvekční teplo krbu a mnoho dalších moderních metod tohoto složitého řemesla. Také představuje velice důležitý zdraví prospěšný prvek, instalovaný dnes v každém rodinném domku moderního člověka a to regenerační místnost s otevřeným ionizačním krbem. 
Informuje o tom, jak si případně vybrat správného kamnáře, pro svoji stavbu krbu a varuje před vždy přítomnými fušery bez znalosti tohoto moderního řemesla. Ti bohužel dost často ohrožují špatnou stavbou krbu, majetek i životy svých klientů. 
Po přečtení si každý uvědomí, jak je důležité mít doma ten správný funkční krb, který mu bude dělat jen a jen radost. Čtenář zjistí mimo jiné vše o dynamice hoření paliva v krbu, jeho skladování a spoustu dalších užitečných rad.

Jazyk:český
Počet strán:208 str.
Vazba:pevná vazba
Rozměr:21×15 cm
Datum vydání:11/2015
ISBN:978-80-260-8456-3
EAN:9788026084563

První reakce od čtenáře:

" Dobrý den pane Myslivec,
dnes jsem dočetl vaší knihu na kterou jsem náhodou narazil na internetu a hned jsem si jí předobjednal.  Velice rád jsem ji přečetl maloval jsem si obrázky  a moc vám děkuji, že jste si našel čas na napsání této knihy. Konečně někdo pořádně popsal krb a hlavně dodal různé výpočty bez kterých to nejde. Konečně si budu moci spočítat a hlavně porovnat výpočty v jiných knihách.  Bohužel, takových knih není u nás mnoho. Za posledních 15 let jsem takovou publikaci nenašel na našem trhu. Skupuji  staré knihy z internetu a bohužel musím souhlasit, že výpočty se opakuji jen se přehodí slova nebo písmena na obrázcích. Nějaké knihy jsem si stáhl s Ruska a tam jsou krásné obrázky , jak se co staví po jednotlivých řadách.  Někde jsou uvedeny i výpočty, ale všechno jsem ještě neprolistoval. Chtěl jsem si koupit nějakou literaturu v Německu, bohužel v Heidenau s uprchlíky byly problémy, takže nakonec jsem tam nejel. Asi před 2 léty jsem  našel v Rakousku firmu  Ortner a tam jsem shlédl jejich kamna, ale opět to je jen pro milionáře, ale nádhera včetně elektronické regulace. Mrzí mně, že váš syn se tomuto krásnému řemeslu nevěnuje.  Můj otec stavěl krby, kachláky a čas od času jsem s ním jezdil na opravy a čištění. Kachlák to je prostě taková nádhera, která se nedá popsat. Pokud jedu na nějaký hrad nebo zámek, vždy dlouze koukám na kachlová kamna a obdivuji mistrnou práci naších předků. Bohužel  moje žena takové věci neuznává. O kachlácích není u nás žádná literatura. Myslím tím výpočty, materiály atd. Problematika je složitá, vím, ale opět jsem něco našel v Rusku. Když porovnám vaši knihu s knihami od p. Vlka, tak se to jednoduše srovnat nedá.Strašně mě zaujala výroba desek dle vašeho receptu, paráda. To stejné kapitola o teplých podlahách. Co se týče rozvodu tepla z krbu do ostatních místnosti, vím, že otec dělal nějakému známému za minulého režimu v horách celý rozvod a byl s tím spokojen a vše šlapalo. Jak, ale bohužel nevím, mně bylo tenkrát 12 let. Jelikož jste stále vytížený člověk, asi nemáte moc času na psaní další knihy. Neuvažujete, o napsaní knihy o kachlácích?Mohl bych vás poprosit o nějaký seznam literatury ze zahraničí nebo české literatury? Ještě jednou děkuji, že jste si udělal čas na tuto knihu a vaší dlouhou praxi v oboru jste zveřejnil a dál možnost jiným lidem rozšířit si vědomosti a přehled. Přeji Vám a celé vaší rodině krásné, veselé a spokojené Vánoce, a v následujících letech štěstí, zdraví a pohodu.

S pozdravem

Roman Kaschny "

Žádné produkty.

Žádné produkty.

 

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

Po-Pá, 9:00 - 15:30

Kontakty