Nordica Fly Idro D.S.A. bílá, 15,4 kW

Potřebujete radu k našim produktům?

+ 420 412 513 580 info@kamnarina.cz

Otevírací doba:

Po - Pá 9:00 - 15:30 


Po Vaší objednávce běžně do 1. týdne
Cena bez DPH 82 697 Kč
Cena s DPH 100 063 Kč


Do vnitřní části, to je jakýsi motor byla integrována krbová vložka Idro 80. Osmdesát značí, že se  jedná o  šířku skla 80 cm a přikládat je možno polena 50 cm. To je taková optimální šířka při přípravě dřeva,  kdy se metrové dřevo půlí a také  hoří déle.Základní korpus je svařený z 3 mm oceli.  Předehřívání spalovacího vzduchu je v dutých profilech dokola celé přední části. Toto je nezbytné pro tepelnou stabilitu tolik potřebnou pro dokonalou těsnost v závislosti na teplotě. Přikládací dvířka mají kraje vylisované do pravého úhlu aby se zamezilo kroucení. Do čelní části je vloženo žáruodolné sklo, takže zcela zakrývá tuto konstrukci. Čelní pohled je potom“skleněný“ a trochu mate, že se jedná v podstatě o kotel.

Teplovodní výměník je vyroben v systému DSA.  Těsnost každého kusu je ve výrobě kontrolována na 6 Barů. To je až 3x více než je provozní tlak a prakticky zcela vylučuje pozdější poškození. Zabudovaná dochlazovací smyčka ve spojení s termostatickým ventilem chrání výměník před přehřátím způsobeném  např. při výpadku energie.  Vnější  povrchová barva výměníku je žáruodolná a při instalaci automatického antikondenzačního okruhu je životnost prakticky neomezená!

Aby bylo hoření stejně kvalitní jako v běžných vložkách nezasahuje výměník až k roštu ale začína asi 18cm nad ním a vyplňuje celý horní prostor.  To umožňuje udržovat na roštu stálou  vrstvu žhavých uhlíků vzniklou po vyhoření plynů . Po novém přiložení se dřevo vznítí snadněji a nepřipéká se na boční stěny teplosměrných ploch.Mechanická a žárová odolnost roštu a okolí je vyřešena celolitinovou konstrukcí.  Boční a zadní obložení je z Hi – Tech materiálu „Yronker“. Především vysoká odolnost žáru a akumulace tepla má pozitivní vliv na průběh hoření spojenou s účinností 83%  a nízkými emisemi CO2. Hladký povrch a světlé zabarvení zamezuje usazování sazí a zvětšuje odraz tepla do prostoru. Velký popelník pod roštem je ukrytý pod přikládacími dvířky.

Regulace je soustředěna doprostřed dvířek. Levý primární vzduch usnadňuje roztápění do studeného komínu, pravý sekundární (silně předehřátý) proudí štěrbinou  podél skla a udržuje po dlouhou dobu čistotu. Pro zvýšení kvality hoření je v zadní části ještě třetí vzduch – terciární. Ten pomůže zužitkovat poslední zbytky energie plynů aby byla skutečná hodnota účinnosti až 83%.Úplně dole celé sestavy je vysouvací zásuvka na uskladnění dřeva.Celá čelní „fasáda“ je tvořena černým sklem, tak jako horní část. Boční stěny zakrývající horké části jsou z kachlů, které tvoří obklad a akumulují teplo.

Všechny výstupy z výměníku jsou skryté v horní části a nijak nenarušují celkový design.

Velikost komínu je pouze 160 mm a v případě dobrého stavu starého komínu může být zapojena i na něj.

Přestože  se jedná o špičkový výrobek není cena nijak přehnaná a možná může být i výhodnější než stavba krbu.

Parametry

Jmenovitý výkon 15,4 kW
Výkon výměníku 11,1 kW
Centrální přívod vzduchu(CPV) 120
Vytápěcí schopnost 441 m3
Průměr kouřovodu 160 mm
Výška 1076 mm
Šířka 878 mm
Hloubka 654 mm
Hmotnost 252 kg
Zadní vývod (od země do středu zadního kouřovodu) ne mm
Horní vývod ano
Dřevo, dřevěné brikety ano
Hnědé uhlí ne
Průměrná spotřeba paliva 4,3 kg/hod
Účinnost spalování 82,7 %

Žádné produkty.

 

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

Po-Pá, 9:00 - 15:30

Kontakty