Jak vypadá náhradní šamotová vyzdívka do kamen Club 22?

zpět do poradny
21.02.2015
Vážení, po příbuzných jsem zdědil menší stavení, kde se k vytápění v dávné minulosti používaly též kamna CLUB , zřejmě jde o typ 22 (násyp uhlí z pravé strany nikoli středem jak je tomu u kamen CLUB 11) Vzhledem k tomu, že šamotová vyzdívka byla vylámaná, zakoupil jsem nové šamotové desky, zjistil jsem však, že jde o šamotovou vyzdívku na kamna CLUB 11 (vkládání uhlí středem). Částečně jsem je sice použil pro půlkruhový obvod po obou stranách, zjistil jsem však, že zřejmě nějaká vyzdívka či desky mají být i ve středu kamen(pod plotýnkou) a ani ve vědecké knihovně, ani na internetu jsem nenašel informaci o řešení vyzdívky u těchto kamen a konstrukční řešení odvodu spalin. Vhledem k tomu, že Vaše firma se zabývá i produkty z oboru kamnařiny, dovoluji si vznést zdvořilý dotaz zda není známo a kde by bylo možno získat informace ohledně šamotové vyzdívky v těchto typu kamen CLUB - asi typ 22( nerad bych je vyhodil neboť jejich plášť je dosud zachovalý a pro krátkodobý rekreační pobyt by pro vytápění zcela vyhovovaly. Uvítám jakékoli informace jež by mi ozřejmily konstrukci (uložení desek) šamotu u tohoto druhu kamen. S úctou P Hartl

Dobrý den,

na kamna CLUB 11 (122) nabízíme ručně formovaný litinový rošt, na který jsme na naše náklady nechali vyrobit před několika lety formu. Do budoucna naleznete v našem sortimentu i kompletní šamotovou vyzdívku. Na Vámi zmiňovaná kamna CLUB 22 bohužel nevedeme žádné náhradní díly.
Jelikož je majitel firmy pan Vilém König velký fanda do historie topidel, především do kachlových kamen a sporáků, vyhledává také veškerou dostupnou literaturu, a tak se nechal zcela výjimečně přemluvit, že Vám veškeré informace, které má k dispozici o kamnech CLUB 22, bezplatně poskytne. V příloze naleznete naskenované informace o Vašich kamnech. Bohužel o vyzdívkách zde nejsou žádné informace.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

  • Telefonicky po-pá 9:00 - 15:30 hod

  • Osobní odběr objednaného zboží po-pá 14:00 - 16:00 hod

Kontakty