Kalené sklo před krby a pod kamna

Už se nemusíte spokojit s plechovou podložkou pod vašimi kamny. Mnohem lépe vypadá podkladové sklo. Jde o vkusné řešení pro moderní domy i rustikální interiéry.Díky speciální úpravě při výrobě odolá sklo pod kamna poškození i tepelným změnám. Na výběr máte z mnoha možností typů i tvarů.

Bezpečností podložka je nutnou součástí kamen. V minulosti nejvíce používaný plech má však velkého konkurenta. Nahrazuje ho podkladové sklo. Vyhovuje totiž stejným nárokům na bezpečnost, navíc je ale hezkým doplňkem. Skvěle se přizpůsobí stylu majitele domu a při posezení u kamen nebo u krbu tak nikoho neruší pohled na plech.

Při tepelném šoku nepraskne

Hlavní funkcí podkladového skla je chránit prostor před a pod kamny či krbem. Na podlahu se nedostanou rozžhavené uhlíky ani nečistoty. Jak je to ale s vaší bezpečností? Nebojte se, tvrzené sklo je velmi odolné nešetrnému zacházení, a to díky technologickému postupu výroby skla.

Při výrobě se zahřeje na velmi vysokou teplotu a poté se rychle zchladí. Tato úprava kalením zajišťuje také odolnost proti prasknutí při tepelnému šoku. Kdyby se přece jen sklo rozbilo, rozláme se na malé tupé kousky. Možnost pořezání je tak předem vyloučena.

Podkladové sklo se dodává v několika tloušťkách, nejčastěji 6 mm a 8 mm. Jeho minimální nosnost činí 200 kg, pomocí speciální podložky se dá ještě zvýšit. V nabídce jsou desítky různých tvarů. Pokud se nespokojíte s čirou variantou, vyrábí se také pískované, hnědé nebo grafitové provedení s trapézovou i fazetovou leštěnou hranou. Díky broušení na nášlapných hranách nemůžete zakopnout (fazeta).

Atypický prostor si žádá originální návrh

Máte atypický interiér nebo vás napadlo osobité řešení skla před kamna? Nechte si ho vyrobit přesně podle přání. Stačí hrubý nákres vaší představy. Se sklem je možné dělat divy. Poradíme si s různými elipsami, výřezy i otvory. Překvapí vás, že designová ozdoba podle vašeho návrhu je opravdu cenově dostupná.

A jak je to s údržbou? Tvrzené sklo před krb doladí útulnou atmosféru společně strávených večerů, zároveň je velmi praktické. Čistí se běžnými úklidovými prostředky. Silikonové těsnění navíc zabrání, aby se pod sklo dostaly nečistoty a prach. Všechny tyto výhody dělají z tvrzeného skla ideální podložku pod krbová kamna.

Prostřednictvím tohoto formuláře nám můžete zaslat žádost o bezplatnou kalkulaci Vašeho podkladového skla na zakázku.

Žádost o kalkulaci zakázkového skla

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

  • Telefonicky po-pá 9:00 - 15:30 hod

  • Osobní odběr objednaného zboží po-pá 14:00 - 16:00 hod

Kontakty