Postavte si venkovní udírnu jako profesionál!

Rádi byste věděli, jaké postupy a triky používají při stavbě venkovní udírny odborníci s mnohaletou praxí? Nechte se inspirovat v Kamnářství König. Odměnou vám budou zkušenosti několika generací, shromáždění přímo v terénu!

Při stavbě základní konstrukce udírny může být použito velké množství materiálů od betonu a cihel až po železo nebo dřevo. Odborníci se však nejraději přiklánějí k udírnám zděným. Topeniště musí od prostoru určeného k uzení oddělovat kouřovod. Ten by měl mít délku minimálně 1,5 metru (maximálně pak 4 metry). Jeho funkcí je ochladit udicí kouř na vhodnou teplotu ještě dřív, než se dotkne uzených potravin.

Nejčastěji bývá kouřovod veden vertikálně, ale dobrou službu nám udělá i ten horizontální nebo mírně stoupající. Kouřovod samotný však nestačí. Je třeba ho zakrýt ještě speciální promaglaf rohoží. Ta se postará o izolaci roury před vnějšími vlivy a pomůže zabránit nežádoucímu rychlému ochlazování kouře a  jeho kondenzaci.

V hlavní roli ohniště

Horní část udírny bývá hotova raz dva. Stačí si vybrat vhodná  dvířka do udírny a pečlivě rozvrhnout závěsy a háky. To hlavní gro se však nachází o něco níže  - v ohništi. Pokud jeho výstavbu zanedbáte nebo podceníte, může se celá stavba udírny změnit nakonec v nepěkné fiasko.

Základ ohniště vždy tvoří kvalitní topný štít, případně také přikládací a popelníková dvířka. A zapomenout nesmíme ani na vestavění litinového roštu, zajišťujícího dobrou regulaci tepla uvnitř udírny. Nesnažte se ušetřit a použít obyčejné cihly, jasný prim v dlouhodobé trvanlivosti tu totiž hrají šamotové cihly nebo desky spojené žáruvzdornou maltou.

Chcete vidět vše názorně? Tak se podívejte na stavbu ohniště přehledně vyvedenou přímo na stránkách Kamnarina.cz. Inspiraci můžete načerpat také v bohaté fotogalerii již hotových udíren a dalších nezbytných součástí zahradní kuchyně od spokojených zákazníků. Profesionální příslušenství i názorné technické specifikace pak zaručí, že stavbu své vlastní udírny zvládnete bez sebemenšího zádrhelu.

Náš tip: Nenechte si ujít cenově zvýhodněné sety sestavené odborníky pro bezproblémovou realizace nejenom venkovní udírny, ale také praktického grilu nebo třeba samostatně stojícího ohniště. 

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

  • Telefonicky po-pá 9:00 - 15:30 hod

Kontakty