Při zatopení dochází k zápachu z rour, co s tím?

zpět do poradny
20.11.2016
Dobrý den, při každém zatopení v kamnech dochází po cca 4-5 minutách k uvolňování zápachu, jakoby se barva stále vypalovala. Po delším topení se zápach přestane uvolňovat, nicméně, je potřeba vyvětrat. Říkal jsem si, že se třeba vše vyřeší časem a dal jsem tomu šanci přes jaro a léto, ale dnes jsme opět zatopili a zápach se opět objevil. Mohu znát Váš názor? Předem děkuji.

Dobrý den,

 

Neustálý problém a rituál na začátku každé topné sezóny, když nejsou kamna každodenně využívaná a klimatické podmínky v tomto přechodovém období dělají problém při roztápění a provozování kamen.

Pokud dojde již jednou k chemickému procesu a vypálení barvy tak už barva nezapáchá.

 

Jak je uvedeno v Návodu na obsluhu  měli by se kamna po topné sezóně vyčistit,totéž by se mělo udělat před topnou sezónou. Kamna zkontrolovat a vyčistit.

Při prvních a občasných zatápěních po letní přestávce a přechodovém období se roztápí do studených a vlhkých odtahových cest, kamna ze začátku špatně hoří, zakuřují se. Nedokonalým spalováním vzniká velké množství kouře a dehtu, který se usazuje na vzniklý kondenzát v odtahových cestách. Vznikne hmota, kreozot,který se prvotním, občasným zatápěním dostatečně nevypálí. Zahoření kreozotu  a zbytků dehtu se projevuje nepříjemným štiplavým zápachem, který popisujete.

 

Proto vždy doporučujeme první roztápění provádět pozvolně a s menším množstvím topiva ,ne jako v plné topné sezóně,aby se minimalizovala kondenzace v odtahových cestách a pak přidávat větší množství dřeva. Po několika takových zatopení se vypálí všechny zbytky, nevzniknou další a kamna budete provozovat bez zápachu jak sami popisujete.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

  • Telefonicky po-pá 9:00 - 15:30 hod

Kontakty