Teploměr kouřových spalin - bimetalový

Jsme Vám k dispozici:

Telefonicky po - pá 9:00 - 15:30 h

Osobní odběr objednaného zboží 

po - pá 14:00 - 16:00 h


SklademZboží expedujeme běžně do 3 pracovních dnů.
Cena bez DPH 462 Kč
Cena s DPH 559 Kč


Nový kvalitní teploměr kouřových spalin made-in USA. Krbový teploměr určuje teplotu spalin, které jdou do komína, čímž pomáhá optimalizovat proces hoření. Teploměr funguje na principu využití bimetalového pásku.  Tento bimetalový (dvojkovový) pásek  je složený ze dvou kovů s různými činiteli tepelné roztažnosti. Při změně teploty se pásek ohýbá a tento pohyb se přenáší na ručičku teploměru.

Teploměr je opatřen magnetickou příchytkou, nevyžaduje tedy žádnou montáž. Teploměr pouze přiložíte ke kouřovodu.

Teplota pod 120°C
Teplota pod 120°C  je velmi nízká teplota, tvoří se významné množství sazí a kouře, kamna tzv. dehtují. Při této teplotě dochází k nedokonalému spalování a následnému usazování dehtu v kouřovodech a v komíně. Část spalin, které ještě nevyhořely, odchází do komína, aniž bychom využili energii = plýtvání palivem. Tímto špatným topením se extrémně špiní žáruvzdorné sklo krbových kamen a krbových vložek.

Takto nízká teplota může být zapříčiněna nevhodným ( většinou mokrým ) palivem, či malým tahem komína.

Teplota 120 až 240°C
Teplota 120 až 240°C  to je optimální teplota, která zaručí kvalitní, účinné a úsporné hoření. V této části stupnice dochází k výbornému hoření a tím k nejvyšší účinnosti kamen. Toto je zapříčiněno tzv. dojitým spalováním, kdy v první fázi hoří dřevo a v druhé dohořívají plyny.

Teplota 240°C a více
Teplota 240°C a více je hodně vysoká teplota, při které dochází ke zbytečnému přetápění kamen a krbů, a tím k plýtvání energií. Vinou takto vysokých teplot dochází k poškození kamen a hrozí poškození v extremním případě až požáru komína. Této teploty se krátkodobě dosahuje maximálně při zatápění v kamnech.

Prohlédněte si také naše ostatní teploměry do udírny.

Žádné produkty.

 

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

  • Telefonicky po-pá 9:00 - 15:30 hod

  • Osobní odběr objednaného zboží po-pá 14:00 - 16:00 hod

Kontakty