Začouzené žáruvzdorné sklo

zpět do poradny
08.01.2014
Dobrý den, máme problém s objednaným zbožím viz níže. Dvířka jsme minulý týden nasadili na krb, ale po zapálení ohně v krbu sklo zcela zčerná tak, že oheň není vůbec vidět.. Tak prosím o info jak je to možné, co s tím a jak se případně řeší taková reklamace, Díky Procházková
Michaela Procházková

Vážená paní Procházková,

situaci, kterou popisujete, mohou podle našeho názoru zapříčinit tři případy.

1. u krbových vložek a krbových kamen nižších cenových kategorií je oplach žáruvzdorného skla řešen primitivně tak, že je vynechané těsnění v horní části dvířek. Při výměně žárového skla se zákazník domnívá, že tato těsnící šňůra asi kdysi vypadla a při své pečlivosti jí doplní. Sklo krásně sedí v rámu dvířek, avšak se okamžitě zanese, jelikož není ani takto jednoduše "omýváno"

2. někteří výrobci osazují do krbových vložek již ve standartu takzvané pyrolytické (samočistící) sklo. Toto žáruvzdorné sklo je na jedné straně (touto stranou se sklo otočí do ohniště) opatřeno speciální pokovenou vrstvou, která odráží část tepelné energie zpět do ohniště. Tímto vznikají v krbu či kamnech vyšší teploty, tím i lepší hoření, nižší emise a žáruvzdorné sklo se zanáší o poznání méně.

3. je také možné, že topíte od výměny skla dřevem, které má vyšší vlhkost. Někdy stačí, když se vezme dřevo z jiné hromádky a to, co člověk nemá šanci poznat, krb či krbová kamna to však ukáží ihned černým sklem a nižším výkonem.

Řešení: zkontrolujte si vlhkost dřeva, odstraňte případnou těsnící šňůru a informujte se u Vašeho prodejce krbové vložky, zda se nejednalo o sklo pokovené. V naší nabídce naleznete i pyrolytické sklo.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.kamnarina.cz

Nevíte si s našimi produkty rady ?

Neváhejte se obrátit na naše zkušené a vstřícné pracovníky.

+ 420 412 513 580

Email:

Jsme Vám k dispozici: 

Po-Pá, 9:00 - 15:30

Kontakty